مصرف ذرت علوفه ای خراسان رضوی عضلات پا را تقویت می کند

مقادیر زیادی از خوراک دام از جمله ذرت علوفه ای خراسان رضوی محصولات جانبی یا بقایای فرآوری تجاری غلات برای مصرف انسان است.

بزرگترین گروه از این خوراک های فرعی از آسیاب گندم، از جمله سبوس گندم، دانه های میانی گندم، کنجاله جوانه گندم و خوراک آسیاب گندم به دست می آید.

در برخی مناطق، ضایعات نانوایی مانند نان بیات و باقیمانده، رول ها و انواع شیرینی ها را آسیاب می کنند و به عنوان پرکننده یا خوراک حیوانات خانگی و حیوانات مزرعه استفاده می کنند.

سبوس برنج و پوسته برنج به روشی مشابه از آسیاب هایی که برنج را برای غذای انسان صیقل می دهند به دست می آیند.

خوراک گلوتن ذرت، کنجاله گلوتن ذرت و خوراک هومینی به عنوان محصولات جانبی از تولید نشاسته برای مصارف صنعتی و غذایی تولید می شوند.

ذرت

غلات آبجو، غلات و مواد محلول کارخانه های تقطیر ذرت، و مخمر آبجو خوراک دام مفیدی هستند و از بقایای خشک شده صنایع تخمیر که آبجو و الکل های مقطر تولید می کنند، جمع آوری می شوند.

ضایعات کارخانه های کنسرو آناناس شامل سبوس یا تفاله آناناس و برگ های سیلو شده گیاه است.

محصولات جانبی کشتارگاه‌ ها و کارخانه‌ های بسته‌بندی گوشت که حیوانات را تبدیل به گوشت می‌کنند شامل خوراک‌هایی مانند گوشت و آرد استخوان، مخزن (بقایای حیوان پس از تبدیل چربی در کشتارگاه)، ضایعات گوشت، آرد خون، فضولات طیور و پودر پر می‌شود.

انواع و کیفیت های مختلف پودر ماهی توسط کارخانه های فرآوری ماهی تولید می شود. این محصولات جانبی حیوانی معمولاً حاوی 50 درصد یا بیشتر پروتئین با کیفیت بالا و عناصر معدنی کلسیم و فسفر هستند.

آرد استخوان بخار پز شده به ویژه دارای این مواد معدنی مهم است. شیر بدون چربی خشک، آب پنیر خشک و دوغ خشک از محصولات فرعی خوراک صنایع لبنی هستند.

علف‌ها و حبوبات مرتعی، اعم از بومی و کشت‌شده، مهم‌ترین منبع تغذیه نشخوارکنندگانی مانند گاو، اسب، گوسفند و بز هستند.