کاشت نهال قهوه علی بابا در کره ماه

به نظر می رسد هم قهوه علی بابا و هم بدون کافئین اثر محافظتی روی کبد شما دارند. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که قهوه می نوشند نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند، احتمال بیشتری دارد که سطح آنزیم کبدی در محدوده سالم داشته باشند.

قهوه برشته تیره شکستگی در رشته های DNA را کاهش می دهد، که به طور طبیعی اتفاق می افتد، اما اگر توسط سلول های شما ترمیم نشود، می تواند منجر به سرطان یا تومور شود.

احتمال ابتلای شما به سرطان روده بزرگ بسیار پایین خواهد آمد.

از هر 23 زن یک نفر به سرطان روده بزرگ مبتلا می شود. اما محققان دریافتند افرادی که قهوه بدون کافئین یا معمولی مصرف می کنند، 26 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ هستند.

ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهید. تقریبا دو سوم آمریکایی هایی که مبتلا به آلزایمر هستند زن هستند.

اما کافئین موجود در دو فنجان قهوه ممکن است محافظت قابل توجهی در برابر ابتلا به این بیماری ایجاد کند.

قهوه

در واقع، محققان دریافتند که زنان 65 ساله و بالاتر که دو تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند، کمتر به زوال عقل مبتلا می شوند.

درست است، شما می توانید چیزهای بسیار خوبی داشته باشید. مصرف بیش از حد قهوه کافئین دار می تواند شما را عصبانی کند و باعث شود:

  • افزایش ضربان قلب
  • افزایش فشار خون
  • اضطراب
  • مشکل در به خواب رفتن

بنابراین، چه مقدار قهوه برای نوشیدن همه فواید، اما اجتناب از عوارض جانبی بهینه است؟

طبق دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها، نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز با حداکثر مصرف 400 میلی گرم کافئین برای اکثر زنان بی خطر است.

محتوای کافئین بسته به نوع قهوه می تواند متفاوت باشد، اما یک فنجان 8 اونسی متوسط 95 میلی گرم دارد.

اما اگر باردار یا شیرده هستید، قوانین متفاوت است. قبل از افزودن کافئین به رژیم غذایی خود با پزشک متخصص زنان و زایمان خود مشورت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.